Uniwersalny płyn do centralnego ogrzewania
Uniwersalny Płyn Do Centralnego Ogrzewania stosowany jest jako nośnik ciepła lub chłodziwo pośredniczące w instalacjach centralnego ogrzewania, instalacjach chłodniczych, słonecznych systemach grzewczych, klimatyzacyjnych, solarnych i pompach ciepła. Może być stosowany w systemach ogrzewania podłogowego wykonanego z rur PP. Najczęściej używany jest w domkach jednorodzinnych, letniskowych, szklarniach, chłodniach, kolektorach słonecznych i innych obiektach prywatnych i użyteczności publicznej. Dzięki wysokiej temperaturze wrzenia minimalizuje straty spowodowane odparowaniem. Chroniąc układ przed działaniem niskich temperatur preparat zabezpiecza instalacje przed korozją, odkładaniem się osadów i rozwojem życia biologicznego. Niewątpliwą zaletą używania Uniwersalnego Płynu Do Centralnego Ogrzewania  w zamkniętych wodnych systemach ogrzewania jest to, że cała instalacja lub jej część mogą zostać wyłączone nawet przy  ujemnych temperaturach. Ponowne ich uruchomienie jest możliwe w każdej chwili. Takie rozwiązanie jest wysoce energooszczędne, szczególnie w obiektach gdzie ciągłe ogrzewanie nie jest konieczne (domy letniskowe, kościoły, biura i zakłady pracy, obiekty przemysłowe i sportowe).

Właściwości:
• nie zamarza w temperaturze do -18°C
• jest klarowny nawet przy długotrwałym użytkowaniu, nie ulega rozdziałowi faz
• nie deformuje elementów gumowych i plastikowych
• kompozycja środków smarnych pozwala na optymalną pracę pompy wodnej
• zawiera pakiet inhibitorów korozji aluminium, mosiądzu, stali, żelaza i żeliwa
• środki bakterio i grzybobójcze spowalniają rozwój flory mikrobiologicznej
• dodatki przeciwutleniajace i antypienne przedłużają żywotność płynu.


Uniwersalny płyn do centralnego ogrzewania – Koncentrat
Produkt posiada analogiczne właściwości i parametry do w/w płynu. Jest przeznaczony do użycia we wszystkich instalacjach grzewczych i chłodniczych. Zapewnia pełną wydolność układu centralnego ogrzewania w temperaturze do -35°C lub -70°C. W przypadku rozcieńczania zaleca się zastosowanie wody demineralizowanej wzbogaconej INHIBITOREM CO/98. Instalacje, w której nośnikiem była woda lub inna ciecz, należy przepłukać odpowiednim preparatem (np.: REMEX) w celu usunięcia skorodowanych cząstek metalu, kamienia oraz innych osadów.


INHIBITOR CO/98 inhibitor korozji i zmiękczacz wody w układach centralnego ogrzewania
Preparat zawiera inhibitory korozji metali żelaznych i kolorowych oraz wysoce efektywny zmiękczacz wody – pochodne Calgonu, które są nieszkodliwe dla naturalnego środowiska. INHIBITOR CO/98 stosowany w nowych układach grzewczych zapobiega osadzaniu się kamienia, a w trakcie eksploatacji hamuje nawet o ponad 95% korozję metali żelaznych i kolorowych. W starych układach grzewczych rozpuszcza powstały kamień i zabezpiecza instalacje przed dalszą korozją. 


REMEX wielozadaniowy środek do udrażniania, konserwacji i ochrony instalacji centralnego ogrzewania
Preparat w postaci koncentratu służy do chemicznego usuwania kamienia kotłowego, skorodowanych cząstek metalu z urządzeń grzewczych, wymienników ciepła, grzejników, kotłów i instalacji rurowej centralnego ogrzewania Powszechnie stosowany w obiektach prywatnych i użyteczności publicznej, kotłowniach, elektrociepłowniach oraz sieciach ciepłowniczych. Szczególnie zalecany przed zainstalowaniem elementów regulacji automatycznej (regulatory ciśnienia, przepływu wody, termostatyczne zawory grzejnikowe, pogodowe regulatory temperatury). Idealny do czyszczenia starych i nowych instalacji oraz instalacji po okresowych remontach i przeglądach.

Właściwości:
• zwiększa wydajność cieplną urządzeń i instalacji CO
• zmniejsza straty energetyczne w systemach grzewczych
• zwiększa drożność urządzeń i instalacji CO
• zwiększa odporność korozyjną
• zalecany przed zastosowaniem ochrony inhibitorowej.